افتتاح شربت خانه پردیس ایرانی سلمان
بعد از تلاش های فراوان کادر اجرائی گروه توسعه صنعت گردشگری سلمان، سرانجام پردیس ایرانی سلمان با اجرای فاز اول پروژه، به بهره برداری رسید. فاز اول این پروژه با شربت خانه سنتی به همراه سرو شربت ها و عرقیات و بستنی سنتی ویژه افتتاح شده است. ساعت کاری از 19 آغاز شده و تا 2 نیمه شب پذیرای مهمانان خواهد بود.  


به زودی؛ جشن غذای سالم=خانواده سالم
به زودی.....
جشن بزرگ غذای سالم= زندگی سالم در شوشتر
منتظر باشید...
گزارش تصویری حضور دکتر سلطانی فر در شوشتر
دکتر سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور  در تاریخ 1393/1/09 از شوشتر دیدن نمود
انتقال لوله آب شرب از روي عرشه پل بند گرگر به ضلع شمالي پل بندگرگر
به گزارش روابط عمومی پایگاه سازه های آبی تاریخی شوشتر، با پیگیری های مجدانه فرماندار محترم شوشتر و تلاش و همکاری مستمر اداره آبفا شهرستان شوشتر وحمايت فني پایگاه سازه های آبی تاریخی شوشتر، لوله انتقال آب شرب که بر روی عرشه پل بند گرگر قرار داشت، به ضلع شمالی این پل بند منتقل گردید.
بازدید مهندس رایتی مقدم از پردیس مستوفی + تصاویر
مهندس رایتی مقدم  عضو شورای فنی صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی فرهنگی کشور که مهمان مدیریت پایگاه سازه های آبی شوشتر بودند از پردیس مستوفی شوشتر دیدن کردند.
جشنواره گردشگری در شوشتر برپاست
مدیر مرکز اطلاع‌رسانی و موزه مردم‌شناسی شوشتر از برگزاری جشنواره گردشگری پردیس مستوفی از یکم بهمن 92 تا 15 فروردین 93 خبر داد.
تجلیل از پرسنل پردیس مستوفی شوشتر+ تصاویر
مراسم تجلیل از پرسنل پردیس مستوفی شوشتر و انتخاب پرسنل نمونه شنبه شب در تاریخ 5/11/1392 برگزار گردید.
بازدید ریاست سازمان حج و زیارت استان خوزستان از پردیس مستوفی
حاج ناصر حویزاوی ریاست سازمان حج و زیارت استان خوزستان مورخ 1392/11/04 ا  موزه مستوفی شوشتر بازدید نمود.
آغاز مرمت حمام افضل در شوشتر
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از آغاز مرمت حمام افضل در شوشتر خبر داد و گفت: این کار با سرعت در حال انجام است.

افشین حیدری اظهار کرد: مرمت حمام افضل که چندی پیش به دلیل بارندگی‌ها در شوشتر فروریخته بود توسط پیمانکاری قوی و توانمند آغاز شده است.


مرمت كاشي پلاك خيابان سپه شوشتر
تنها کاشی پلاک خیابان های شوشتر در کارگاه مرمت آثار پایگاه سازه های آبی تاریخی شوشتر در حال انجام می باشد.

به گزارش روابط عمومی پایگاه جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر، این کاشی پلاک که حاوی نام خیابان سپه شوشتر در دوره قاجار و پهلوی می باشد و چندی پیش در جریان تخریب دیوار یکی از منازل خیابان مذکور دچار آسیب گردیده بود، تحویل کارگاه مرمت آثار پایگاه گردید تا مراحل حفاظت و مرمت آن انجام پذیرد.


جشن روز هوای پاک در پردیس مستوفی +تصاویر
جشن روز پاک در پردیس مستوفی شوشتر برگزار گردید.
همکاری گروه سرمایه گذاری سلمان با پایگاه سازه های آبی در پاکسازی محوطه بند خاک تا پل لشکر +تصاویر
مورخ 1392/11/1 کادر خدماتی گروه سرمایه گذاری سلمان در راستای همکاری با پایگاه سازه های آبی شوشتر اقدام به پاکسازی محوطه اطراف بند خاک تا ضلع شمالی پل بند تاریخی لشکر کردند.
همکاری پایگاه جهانی سازه های آبی و شهرداری شوشتر در پاکسازی سازه های آبی +تصاویر
طبق توافقات صورت گرفته در جلسات اخیر مابین شورای اسلامی شهرستان، شهرداری و پایگاه سازه های آبی تاریخی شوشتر طی یک همکاری دو جانبه عملیات پاکسازی نخاله ها و زباله های دپو شده در عرصه آثار ثبت جهانی از روز سه شنبه 1/11/92 آغاز گردید.
تخریب بخشی از جانپناه الحاقی میل کلاه فرنگی به صورت عمدی + تصاویر
به گزارش روابط عمومی پایگاه میراث جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر در روز گذشته بخشی از جانپناه الحاقی که در سال گذشته در اطراف میل کلاه فرنگی طراحی و اجرا شده بود، توسط افراد ناشناس که دوستدار میراث فرهنگی نیستند تخریب شده است.
جشنواره غذاهای سنتی شوشتر در پایگاه سازه های آبی تاریخی شوشتر برگزار شد+تصاویر

امشب که صفا با دل و جان همراه است

هنگام طلوع آفتاب و ماه است

هم جشن ولادت امام صادق

هم عید محمد بن عبدالله است
بازديد پروفسور ایرج اعتصام، دکتر محیط طباطبایی ، مدير كل ميراث فرهنگي استان و هئيت همراه از مجموعه جهاني آسيابها و آبشارهاي شوشتر
به مناسبت بزگداشت روز دانشجو، به همت گروه معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر، همایش بزرگی با حضور پروفسور ایرج اعتصام، دکتر محیط طباطبایی و تنی چند از صاحبنظران و اساتید برجسته در حوزه معماری و شهرسازی، مدير كل ميراث فرهنگي استان و هئيت همراه در این دانشگاه برگزار گردید.
مشارکت گروه سرمایه‌گذاری سلمان در برگزاری جشنواره سفره سنتی ضيافت عيد در شوشتر
پايگاه جهانی سازه‌های آبی ـ تاريخی شوشتر به مناسبت سالروز ميلاد خجسته حضرت رسول اكرم (ص) جشنواره سفره سنتی ضيافت عيد را در اين شهرستان برگزار می كند.


حفاظت صحیح از آثار و محوطه تاریخی شوش در اولویت است
رئیس پایگاه محوطه تاریخی شوش گفت: در حال حاضر یکی از مهمترین موضوعات پیش‌روی، حفاظت صحیح آثار تاریخی محوطه است.
اختصاص اعتبار ویژه برای مرمت حمام افضل شوشتر
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان از اختصاص اعتبار ویژه برای مرمت و حفاظت اضطراری حمام افضل این شهرستان خبر داد و گفت: مشکلی برای تامین اعتبار وجود ندارد.
محمدحسن ارسطوزاده مدیر پایگاه جهانی شوش شد
طی مراسمی با حضور مدیر امور پایگاه‌های میراث فرهنگی کشور محمد حسن ارسطوزاده مدیر پایگاه جهانی شوش شد و رسما کار خود را آغاز کرد.
مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان: توجه به شوشتر در میراث فرهنگی ویژه است
مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان گفت: به هیچ وجه نباید متعرضان به آثار تاریخی در این استان آسودگی داشته باشند.
افشین حیدری در عصر امروز در جلسه تودیع و معارفه روسای جدید میراث فرهنگی شهرستان شوشتر اظهار کرد: شوشتر از همه نظر در میراث فرهنگی خوزستان نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند و به این دلیل می‌کوشیم تا در راستای تقویت این شهرستان در حوزه میراث فرهنگی گام‌هایی اساسی برداریم.


تنها 25 درصد رشته‌های صنایع دستی سرای افضل شوشتر بومی است
نماینده صنعتگران صنایع دستی شهرستان شوشتر گفت: تنها 25 درصد رشته‌های صنایع دستی موجود در سرای افضل شهرستان شوشتر بومی است و بقیه غیربومی هستند.
کریم زرگر عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و سابق اداره میراث فرهنگی شهرستان شوشتر اظهار کرد: در شرایط کنونی تنها تعدادی محدود از 40 غرفه سرای افضل شهرستان شوشتر که تنها بازارچه صنایع دستی خوزستان به شمار می‌آید فعال است و بقیه در حال تعطیل و نمیه تعطیل هستند.


شوشتر در بخش میراث فرهنگی نیازمند اعتبار است
رئیس سابق اداره میراث فرهنگی شوشتر گفت: این شهرستان دارای وضعیت خاصی بوده و در بخش میراث فرهنگی نیازمند توجه ویژه در بخش اعتبارات است.
سیدحسین موسوی نسب عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و سابق اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوشتر اظهار کرد: میراث فرهنگی عرصه تخصصی و حرفه‌ای است و نباید در این عرصه به صورت غیرتخصصی و احساسی برخورد کرد.

اختلافات بین شهرداری و میراث فرهنگی را به حداقل می‌رسانیم
عضو شورای اسلامی شهر شوشتر گفت: باید تلاش کنیم تا مسائل اختلافی بین میراث فرهنگی و شهرداری به حداقل کاهش یابد.
خبرگزاری فارس: اختلافات بین شهرداری و میراث فرهنگی را به حداقل می‌رسانیم
اسحاق عسکری عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و سابق میراث فرهنگی شهرستان شوشتر اظهار کرد: هر شهری دارای اصالتی است و میراث فرهنگی نیز به شهرستان شوشتر هویتی بخشیده که باید در راستای حفظ این اصالت تلاش کنیم.


پیام تسلیت گروه سرمایه گذاری سلمان به جانباختگاه سانحه محور شوشتر-دزفول

درگذشت تعدادی از هموطنان ما در سانحه مرگبار محور شوشتر – دزفول را به مردم شوشتر ، گتوند و صالح شهر و جامعه دانشجویی و به خصوص خانواده های این عزیزان از دست رفته تسلیت و برای شفای کامل مجروحان این سانحه آرزوی سلامتی و شفای کامل از درگاه ایزد منان داریم .

نباید به دوستداران میراث فرهنگی به چشم مزاحم نگاه کرد
عضو انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوشتر گفت: نباید به دوستداران میراث فرهنگی به چشم مزاحم نگاه کرد و باید این رویه اصلاح شود.
احمد شمس‌آبادی عصر امروز در جلسه تودیع و معارفه روسای جدید و سابق میراث فرهنگی شهرستان شوشتر اظهار کرد: نباید به دوستداران میراث فرهنگی به عنوان نیروهای غیرتخصصی و مزاحم نگاه کرد و این رویه باید اصلاح شود.


غذاهاى شوشترى‌ گردشگران خارجى را به خوزستان مى‌کشاند
روزبه سلمان اظهار کرد: با اتفاقاتی که در شرایط سیاسی ایران ایجاد شده این امکان برای ما میسر شده تا گفت‌وگوهایی را در تهران با آژانس‌هایی که تورهای خارجی را به ایران می‌آورند داشته باشیم و بتوانیم خوزستان را جزو گزینه‌های تبلیغاتی آن‌ها قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر خوزستان به عنوان گزینه‌های تبلیغاتی این آژانس‌های مسافرتی قرار بگیرد، می‌توانیم بگوییم که سهم عمده‌ای از جذب گردشگر خارجی را در منطقه خوزستان می‌توانیم به عهده بگیریم.


انجام پایش میراث جهانی شوشتر
مدیر پایگاه سازه‌های آبی تاریخی شوشتر از اتمام عملیات پایش و مانیتورینگ سازه‌های میراث جهانی آبی تاریخی این شهرستان خبر داد.
حسین عیدانی اظهار کرد: هر سال و قبل از شروع فصل بارش، عملیات پایش و مانیتورینگ سایت‌ها و محوطه‌های مرتبط با سازه‌های آبی به منظور تعیین شرایط فیزیکی و کالبدی آثار و ارایه طرح‌های حفاظتی و مرمتی مورد نیاز توسط کارشناسان دفتر فنی این پایگاه انجام می‌شود.


اداره كل ميراث فرهنگي خوزستان از اوقاف شكايت كرد
افشين حيدري اظهار كرد: مرمت آسيب زا و غيراصولي در سيدمحمد ماهرو شوشتر كاملا غير تخصصي و غيرفني بوده است و باعث تخريب كامل گنبد اين اثر تاريخي شده است و به اين دليل از اداره كل اوقاف و امور خيريه خوزستان شكايت كرده ايم.
وي افزود: ميراث فرهنگي خوزستان بايد همه نقشه هاي مرمتي و طرح در نظر گرفته شده براي اين اثر تاريخي را تائيد مي كرد و در اين باره هيچ اتفاقي رخ نداده است.
حيدري با اشاره به اينكه اقدامات انجام شده در اين بنا غيراصولي و غير فني است، گفت: اين اثر ثبت ملي داراي ارزش تاريخي و معماري است و بايد در راستاي حفاظت از آن اقدام مي شد و فعاليت در اين بنا در راستاي تخريب گنبد و ... بدون اطلاع ميراث فرهنگي خوزستان بوده است و در اين زمينه اداره كل اوقاف و امور خيريه خوزستان و پيمانكار اين طرح بايد پاسخگو باشد.

چهار اثر تاريخي شوشتر ثبت ملي مي شوند
سرپرست ميراث فرهنگي شوشتر از تأييد پرونده چهار اثر تاريخي اين شهرستان براي ثبت در فهرست آثار ملي كشور خبر داد.
سيد حسين موسوي نسب اظهار كرد: در جلسه اي كه در اداره كل ميراث فرهنگي داشتيم پرونده چهار اثر از شوشتر براي ثبت در فهرست آثار ملي آماده و تاييد شد.
برو به صفحه       >>  
زمان بازسازي صفحه :0.4669 ثانيه, 0.0788 براي هر جستجو .